123ArticleOnline Logo
Welcome to 123ArticleOnline.com!
ALL >> Real-Estate-and-Foreclosure >> View Article

Bodrum Mülkiyetini Satın Almak Ve Kendi Villa Yapmak İçin İpuçları

By Author: Alina Abir
Total Articles: 45

Bodrum'da kendi ısmarlama villanıza sahip olmak ve bunun için mükemmel arsa satın almak mı istiyorsunuz? Bodrum mülkiyeti, güneşin, denizin ve doğanın güzelliğinin düşkünleri için doğru seçimdir. Satılık mükemmel villayı satın alırken, Bodrum'un sunması kolay değil, işte zor olanı daraltan bir rehber.

1 Aramanızı Genişletin

Sattigitti gibi en iyi emlak portallarını, Bodrum yalıkavak satılıka villa Arsalarının tam bir resmini elde etmek için tercih edin. Satış için temizlenen ve ihtiyaçlarınız için uygun olan araziye ihtiyacınız var. Yabancı bir ulusal olarak, expat alıcılarının anlaşmanın bir parçası olarak satın alınacak arazinin sınıflandırılmasından haberdar olmaları gerekmektedir.

2 Satın Alınabilir Alanı Kontrol Edin

İhtiyacınız olan arazi arsası yerinde olduğunda, satın alınabilir alanı kontrol etmeniz gerekir. Konum, görünüm, kurs fiyatı, imar ile bağlantılı arsa açısından bak. Türk vatandaşları, en az 5,000m2 arazi üzerinde bir mülk inşa edebilirler. Bu özellik arsa yüzde 3-5 oranında inşa edilebilir. Expats arazi satın alabilir ve arsa 10,000m2 ise sınıflandırma ile inşa edebilirsiniz. Yabancı bir ülke, izin yüzde 5 ise, 10.000 m2'lik bir çiftçi arsa üzerine inşa edebilir.

3 İrtifakları İkili Kontrol Edin

Mühendisler bunu organize etmeli ve satın alınan arsa net veya brüt olup olmadığını kontrol etmek için sınırları kontrol etmelidir. Kolaylaştırma, yetkililerin komşu arazilere erişim gibi hususları dikkate almak için araziyi karaya çıkarmasıdır. Yol erişiminin kontrol edilmesi ve kolaylıkla anlaşılması önemlidir. İrtifak işleminin yapılmaması durumunda tapu statüsünün, bina parsellerine göre değiştirilmesi gerekmektedir.

4 Bölgenin Tarihi Önceliklerini Kontrol Edin

Arazinin tarihi önemi ve koruma statüsüne sahip olup olmadığını görmek için kontrollere ihtiyaç vardır. Arazi birinci derece olarak sınıflandırılmış ise, inşaat için kullanılamaz. İkinci derece arazi için, sadece kısıtlamalarla ve sıkı mevzuatla inşa edilmesi gerekebilir. Eğer arsa üçüncü derecede ise, başvuru belediyenin bölgesel merkezinde komiteler tarafından onaylanmalıdır.

5 Durum Tespiti Yapma

Doğru parselin doğru fiyatta olduğu konusunda anlaşmaya varıldığında, yasal durum tespiti yapılması gerekmektedir. Aracılar bu yaklaşımı desteklemelidir. Detaylı bir arama yapın ve anlaşmadaki sınırları sağlayın. Kısıtlı alanda olmayan arazi satın alın. Yasal gereklilikler yerinde olmalı. Bankalar, arazi satın almak için yabancı uyruklu kişilere borç vermemelidir. Bu nedenle, Bodrum gibi Türkiye'nin şehirlerinde mülk satın almanızın bir gereği varsa, bunu aklınızda bulundurun.

Sonuç

Yani, orada var. Bodrum satılık villa en iyi arsaları seçin ve araştırmanızı gerçekleştirerek en iyi fırsatların sunulmasını sağlayın ve özel bir villa için arsa satın alırken ortaya çıkan tüm faktörleri göz önünde bulundurun.

More About the Author

I am real estate consultant in Turkey, Istanbul at www.investinistanbulrealestate.com , Our range of residential and commercial real estate investment services include villas sale, apartment sale, homes sale in Istanbul, and interior design services Internationally. Get reliable property and houses for sale in Turkey, Istanbul.

Total Views: 53Word Count: 362See All articles From Author

Real Estate and Foreclosure Articles

1. Elgin Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

2. Find Trusted Vacation Home Rental Homes For A Hassle Free Experience
Author: wratleykent

3. Reasons To Opt For House And Land Packages In Sunshine Coast
Author: Perry Homes

4. Developing Successful Real Estate Joint Ventures
Author: John

5. Deerfield Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

6. Why Opt For Premium Apartments In Gurgaon?
Author: Arun Kamal

7. 1 Bhk In Kalyan | 2 Bhk In Kalyan East | 3 Bhk Flats In Kalyan West - Jh Zojwalla
Author: JH ZOJWALLA

8. How To Avoid Top 10 Estate Planning Mistakes
Author: Jimmy Walid

9. Crystal Lake Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

10. 5 Reasons Why Adapting Bim Technology Is Viable For Small Firms
Author: Amit Patel

11. Carpentersville Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

12. Learn How Non-destructive Technology Makes Renovation Easier – A Scan To Bim Approach
Author: MagnasoftBIM

13. Carol Stream Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

14. Buy Property In Noida For Investment And Modern Living
Author: Siana Roshan

15. Buffalo Grove Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

Login To Account
Login Email:
Password:
Forgot Password?
New User?
Sign Up Newsletter
Email Address: