123ArticleOnline Logo
Welcome to 123ArticleOnline.com!
ALL >> Real-Estate-and-Foreclosure >> View Article

Satılık Gayrimenkul Türkiye'de Bilgilendirici Kılavuzu

By Author: Alina Abir
Total Articles: 45

Satın Alma Süreci

AB ile Asya arasında yer alan İstanbul, iki kıtayı kapsayan ender dünya kentlerinden biridir. Ancak, satılık villa bodrum, sadece bu dünya kentinden daha fazla olarak değerlendirilmelidir. Türkiye'de zengin bir tarihe ve kültüre sahip satılık emlak satın almak için birçok yer var. Olmak ve muhteşem coğrafi ayrımları için ünlü mutfağı var; Bir seferde kayak yapabileceğiniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz birçok yer var. Öyleyse neden beklemek? Paranın karşılığını veren bir üne sahip olan bu hedefe göz atın. Farklı ülkelerden kalabalıkları ve gurbetçileri getirerek, Bodrum yalıkavak satılık villa, yatırımcılar ve ciddi alıcılar için bütçe evleri söz konusu olduğunda en iyi seçimdir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce expat var. Birçok sakin, sermaye büyümesinden yararlandı. Ayrıca, geçen yıl fiyatlar yüzde 7,3 oranında değerlendi. Türkiye'de mülk satın almak, belgeleme ve müzakereleri ele alırken durum tespiti ve tercüman atamayı gerektirir.

Ayrıca mülkün sahiplerine ait olduğundan emin olmak için tapulu tapuları ve Tapu'yu da kontrol etmeniz gerekmektedir. Bina standartlarına uyulmaktadır ve tesise karşı ödenmemiş masraflar bulunmamaktadır. Ülke kanunu uyarınca, bir ev satıcısı tapuyu veremez, yeni alıcı yeni bir tane alır. Bu, ev için satılmasını kolaylaştırır. Satın alma işlemi için, tapu yerine resmi kayıtlara başvurulmalıdır.

Bir sonraki adım, satışa taahhüt veren bir ön alım sözleşmesi imzalamak ve yüzde 30'luk bir depozito ödenmesidir. Tapu devri tapu dairesinde yapılır. Yasal sahipler, isimler ve detaylar tapuda yer almakta ve alıcıya bir kopya verilmektedir. Ayrıca, tapu kopyaları küçük bir ücret karşılığında kayıt defterinden temin edilebilir. Satın alma kapalı planlanmışsa, bina çalışmasının kapanışında, yerleşme sertifikasının alınması gerekir. Plan satın alıyorsanız, İskan veya yerleşim belgesi inşaat işlerinin kapanmasına doğru alınır. İnşaatın Belediye veya belediye meclisi ile uyumlu olarak tamamlanması gerekiyor. Bu belge kritik önem taşımaktadır, çünkü söz konusu mülkte ne yaşayabilir, ne de kuruluş şirketlerine abone olabilir.

Bütçeyi Belirleme

Bütçe, satın alma masrafları için, ücretler için satın alma fiyatının yaklaşık yüzde 6-7'si kadar olmalıdır. Depozito, yasal ücretler, acente ve vergi komisyonu da ödenmelidir. Damga vergisi yüzde 3 ve satıcı ile alıcı arasında bölünmüş durumda. Bu nedenle, yerel vergi dairesine kayıt yapmak, Türkiye'de bir banka hesabı açmak kadar önemlidir.

Mülk satın alındıktan sonra, yerel vergi dairesi ile kayıt bir vergi kimlik numarası sunar. bodrum satılık villa alımında uygun maliyetlerin dağılımı yaklaşık 150.000 liradır.

En İyi Hedef

Türkiye, bu yıl 30 milyona ulaşması beklenen en önemli turizm merkezi olarak kabul ediliyor. Bu durum, talebin arzdan önce sürmesi nedeniyle yatırımcılar için inanılmaz bir haber. Türkiye kıyıları yatırımcılar için mükemmel beklentiler sunmaktadır ve en popüler bölgeler Akdeniz ve Ege kıyılarında bulunmaktadır. Alanya, Bodrum, Fethiye ve İstanbul, çok sayıda destinasyondan sadece birkaçı.

More About the Author

I am real estate consultant in Turkey, Istanbul at www.investinistanbulrealestate.com , Our range of residential and commercial real estate investment services include villas sale, apartment sale, homes sale in Istanbul, and interior design services Internationally. Get reliable property and houses for sale in Turkey, Istanbul.

Total Views: 49Word Count: 408See All articles From Author

Real Estate and Foreclosure Articles

1. Elgin Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

2. Find Trusted Vacation Home Rental Homes For A Hassle Free Experience
Author: wratleykent

3. Reasons To Opt For House And Land Packages In Sunshine Coast
Author: Perry Homes

4. Developing Successful Real Estate Joint Ventures
Author: John

5. Deerfield Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

6. Why Opt For Premium Apartments In Gurgaon?
Author: Arun Kamal

7. 1 Bhk In Kalyan | 2 Bhk In Kalyan East | 3 Bhk Flats In Kalyan West - Jh Zojwalla
Author: JH ZOJWALLA

8. How To Avoid Top 10 Estate Planning Mistakes
Author: Jimmy Walid

9. Crystal Lake Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

10. 5 Reasons Why Adapting Bim Technology Is Viable For Small Firms
Author: Amit Patel

11. Carpentersville Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

12. Learn How Non-destructive Technology Makes Renovation Easier – A Scan To Bim Approach
Author: MagnasoftBIM

13. Carol Stream Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

14. Buy Property In Noida For Investment And Modern Living
Author: Siana Roshan

15. Buffalo Grove Real Estate Market Update August 2018
Author: John Herman

Login To Account
Login Email:
Password:
Forgot Password?
New User?
Sign Up Newsletter
Email Address: