123ArticleOnline Logo
Welcome to 123ArticleOnline.com!
ALL >> Real-Estate-and-Foreclosure >> View Article

Satılık Gayrimenkul Türkiye'de Bilgilendirici Kılavuzu

By Author: Alina Abir
Total Articles: 45

Satın Alma Süreci

AB ile Asya arasında yer alan İstanbul, iki kıtayı kapsayan ender dünya kentlerinden biridir. Ancak, satılık villa bodrum, sadece bu dünya kentinden daha fazla olarak değerlendirilmelidir. Türkiye'de zengin bir tarihe ve kültüre sahip satılık emlak satın almak için birçok yer var. Olmak ve muhteşem coğrafi ayrımları için ünlü mutfağı var; Bir seferde kayak yapabileceğiniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz birçok yer var. Öyleyse neden beklemek? Paranın karşılığını veren bir üne sahip olan bu hedefe göz atın. Farklı ülkelerden kalabalıkları ve gurbetçileri getirerek, Bodrum yalıkavak satılık villa, yatırımcılar ve ciddi alıcılar için bütçe evleri söz konusu olduğunda en iyi seçimdir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce expat var. Birçok sakin, sermaye büyümesinden yararlandı. Ayrıca, geçen yıl fiyatlar yüzde 7,3 oranında değerlendi. Türkiye'de mülk satın almak, belgeleme ve müzakereleri ele alırken durum tespiti ve tercüman atamayı gerektirir.

Ayrıca mülkün sahiplerine ait olduğundan emin olmak için tapulu tapuları ve Tapu'yu da kontrol etmeniz gerekmektedir. Bina standartlarına uyulmaktadır ve tesise karşı ödenmemiş masraflar bulunmamaktadır. Ülke kanunu uyarınca, bir ev satıcısı tapuyu veremez, yeni alıcı yeni bir tane alır. Bu, ev için satılmasını kolaylaştırır. Satın alma işlemi için, tapu yerine resmi kayıtlara başvurulmalıdır.

Bir sonraki adım, satışa taahhüt veren bir ön alım sözleşmesi imzalamak ve yüzde 30'luk bir depozito ödenmesidir. Tapu devri tapu dairesinde yapılır. Yasal sahipler, isimler ve detaylar tapuda yer almakta ve alıcıya bir kopya verilmektedir. Ayrıca, tapu kopyaları küçük bir ücret karşılığında kayıt defterinden temin edilebilir. Satın alma kapalı planlanmışsa, bina çalışmasının kapanışında, yerleşme sertifikasının alınması gerekir. Plan satın alıyorsanız, İskan veya yerleşim belgesi inşaat işlerinin kapanmasına doğru alınır. İnşaatın Belediye veya belediye meclisi ile uyumlu olarak tamamlanması gerekiyor. Bu belge kritik önem taşımaktadır, çünkü söz konusu mülkte ne yaşayabilir, ne de kuruluş şirketlerine abone olabilir.

Bütçeyi Belirleme

Bütçe, satın alma masrafları için, ücretler için satın alma fiyatının yaklaşık yüzde 6-7'si kadar olmalıdır. Depozito, yasal ücretler, acente ve vergi komisyonu da ödenmelidir. Damga vergisi yüzde 3 ve satıcı ile alıcı arasında bölünmüş durumda. Bu nedenle, yerel vergi dairesine kayıt yapmak, Türkiye'de bir banka hesabı açmak kadar önemlidir.

Mülk satın alındıktan sonra, yerel vergi dairesi ile kayıt bir vergi kimlik numarası sunar. bodrum satılık villa alımında uygun maliyetlerin dağılımı yaklaşık 150.000 liradır.

En İyi Hedef

Türkiye, bu yıl 30 milyona ulaşması beklenen en önemli turizm merkezi olarak kabul ediliyor. Bu durum, talebin arzdan önce sürmesi nedeniyle yatırımcılar için inanılmaz bir haber. Türkiye kıyıları yatırımcılar için mükemmel beklentiler sunmaktadır ve en popüler bölgeler Akdeniz ve Ege kıyılarında bulunmaktadır. Alanya, Bodrum, Fethiye ve İstanbul, çok sayıda destinasyondan sadece birkaçı.

More About the Author

I am real estate consultant in Turkey, Istanbul at www.investinistanbulrealestate.com , Our range of residential and commercial real estate investment services include villas sale, apartment sale, homes sale in Istanbul, and interior design services Internationally. Get reliable property and houses for sale in Turkey, Istanbul.

Total Views: 40Word Count: 408See All articles From Author

Real Estate and Foreclosure Articles

1. Tata Destination 123 New Launch At Tumkur Road Bangalore
Author: Nilisha Sinha

2. Ocean Seven Buildtech Affordable Housing Project In Gurgaon
Author: Devendra

3. How A Real Estate Crm Beneficial For Agents
Author: rahul agarwal

4. Flats In Bhiwadi..;.,,
Author: pawan

5. The Best Reasons To Hire A Real Estate Appraiser To Determine The Value Of Your Property
Author: Ian Steward

6. How To Get The Most Value From Your Toronto Real Estate Appraisal
Author: Ian Steward

7. South Elgin Real Estate Market Update May 2018
Author: John Herman

8. Schaumburg Real Estate Market Update May 2018
Author: John Herman

9. How To Choose The Right Build Template
Author: Ajay Singharia

10. What Do The Buyers Look For When Buying A Residential Plot In Hyderabad?
Author: SubhaGruha

11. 3 Bhk Flats In Faridabad..;.,,
Author: pawan

12. Palatine Real Estate Market Update May 2018
Author: John Herman

13. Don’t Wait To Sell Your House! Buyers Are Out Now
Author: Steve Mueller

14. Pankaj Bajaj Eldeco All Segments Of Noida Real Estate In Anticipation Of Jewar Airport
Author: Monika

15. Parsvnath Mall-retail Property In Moradabad
Author: Parsvnath Developers

Login To Account
Login Email:
Password:
Forgot Password?
New User?
Sign Up Newsletter
Email Address: